ODDYCHAJ ZDROWYM POWIETRZEM

Wykonujemy średnio 20 000 oddechów dziennie, wdychając ponad 11 000 litrów powietrza dziennie, czyli prawie 8 litrów na minutę. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 9 na 10 osób na świecie (92% populacji) żyje w miejscach, w których zanieczyszczenie powietrza przekracza bezpieczne limity. Czy wiesz, że powietrze w naszych domach jest 10 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz?

THERAPY AIR® ION

Oczyszczacz powietrza Therapy Air® iOn pozwoli Ci się cieszyć czystym, świeżym powietrzem w Twoim domu lub pracy. To stylowe urządzenie jest ciche, wydajne i bardzo proste w obsłudze. Można zawiesić je na ścianie i wygodnie sterować nim za pomocą pilota.

Therapy Air® iOn ma czujnik jakości powietrza, i wyposażony jest w 6-stopniowy system filtracji, dzięki czemu skutecznie usuwa 99,9% zanieczyszczeń zawieszonych w powietrzu

  1. Filtr antystatyczny eliminuje większe cząstki, np. kurz czy sierść zwierząt.
  2. Filtr antybakteryjny usuwa mniejsze cząsteczki o wielkości ≥ 1 mikrometra, w tym bakterie i pyłki.
  3. Filtr RED HEPA H13 to serce oczyszczacza, wyłapuje 99,9% tak drobnych cząsteczek, jak wirusy, bakterie, pyłki i zarodniki grzybów o wielkości nawet 0,3 mikrometra. Dodatkowo pokryty jest substancjami, które eliminują mikroorganizmy (aż 99%!) i ich namnażanie wewnątrz filtra.  
  4. Filtr antyalergiczny zawiera łagodzący wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, kompleks srebra oraz środek antybakteryjny: usuwa alergeny, bakterie i wirusy.
  5. Filtr węglowy usuwa nieprzyjemne zapachy (np. dymu tytoniowego) i toksyczne gazy.
  6. Jonizator emituje ponad milion jonów ujemnych na cm3. Te dobroczynne cząsteczki nie tylko neutralizują zanieczyszczenia, ale także łagodzą objawy alergii i poprawiają samopoczucie. 

Jak to działa? Wentylator zasysa powietrze z pomieszczenia i kieruje je do układu filtrów. Oczyszczone powietrze jest wzbogacone jonami ujemnymi, a następnie wprowadzane do otoczenia.

Therapy Air® iOn został certyfikowany w kwietniu 2020 r. przez prestiżowe niemieckie laboratorium GUI lab jako oczyszczacz eliminujący z powietrza mikroorganizmy, w tym wirusy jak np. SARS-CoV-2.

O tym, dlaczego warto mieć oczyszczacz powietrza z jonizatorem przeczytaj na naszym blogu.


THERAPY AIR® SMART

Therapy Air® Smart wykorzystuje 3-stopniowy system filtracji 360°, który pozwala na szybkie rozprowadzenie oczyszczonego powietrza do wszystkich zakamarków na 71 m2 powierzchni. Kształt walca umożliwia oczyszczanie ze wszystkich stron. To funkcjonalne urządzenie ma wbudowany czujnik jakości powietrza i automatycznie dopasowuje tryb pracy, a w nocy samo przechodzi w cichy tryb uśpienia. Intuicyjny panel dotykowy sprawia, że obsługa oczyszczacza jest prosta i przyjemna.

Zintegrowany 3-stopniowy system filtracyjny 360° składa się z wstępnego filtra z nanocząsteczkami srebra, filtra HEPA H13 oraz filtra z węglem aktywnym pochłaniającego przykre zapachy, które skutecznie usuwają szkodliwe dla zdrowia cząsteczki, takie jak bakterie, wirusy, alergeny i inne patogeny. 

Jego działanie wzmacnia jonizator powietrza, który emituje aż 5 milionów jonów ujemnych na cm3Jonizację można w każdej chwili włączyć i wyłączyć.

To nie wszystko! Therapy Air® Smart wykorzystuje również silnie dezynfekujące światło UV-C, które skutecznie eliminuje mikroorganizmy i uniemożliwia ich namnażanie się.

THERAPY AIR® ION ORAZ THERAPY AIR® SMART

Urządzenia otrzymały w 2021 roku Atesty Higieniczne Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny to renomowana i najstarsza instytucja zdrowia publicznego w Polsce.

Atest Higieniczny PZH jest najbardziej rozpoznawalnym certyfikatem, który świadczy o jakości produktu i jego parametrach, które są zgodne z restrykcyjnymi normami w zakresie bezpieczeństwa, higieny i środowiska.

Instytut potwierdza, że oba oczyszczacze powietrza przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej m.in. podmiotów wykonujących działalność leczniczą, szkolno-wychowawczą, gastronomiczną, w hotelach, placówkach kultury, obiektach biurowych i usługowych oraz gospodarstwach domowych.