CZY WIESZ, JAKĄ WODĘ PIJESZ?

Ciało dorosłego człowieka składa się przeciętnie z 60 litrów wody. Woda jest niezbędna dla wszystkich organizmów żywych. Ma wyjątkową zdolność rozpuszczania różnorodnych substancji, transportowania tlenu do komórek, regulowania temperatury ciała i wspomagania metabolizmu.


CZY WODA Z KRANU, KTÓRĄ PIJEMY, JEST BEZPIECZNA? ZWYKLE NIE.

Woda wodociągowa jest uzdatniana poprzez dodawanie do niej dezynfekujących rozpuszczalników, np. chloru, które nie są obojętne dla zdrowia i dają nieprzyjemny smak. Ponadto często woda dociera do naszych domów starymi, skorodowanymi rurami. Przez to zawiera szkodliwe związki metali ciężkich. Długotrwałe spożywanie takich substancji może powodować poważne problemy zdrowotne.


CZY WODA BUTELKOWANA, KTÓRĄ PIJEMY, JEST BEZPIECZNA? PRAWDOPODOBNIE NIE.

Alternatywą wydaje się woda butelkowana. Ale nie jest to dobre rozwiązanie. Po pierwsze aspekt ekologiczny: plastikowa butelka rozkłada się wiele setek lat! Poza tym do wyprodukowania 1 litra wody  butelkowanej potrzeba 3 litrów wody. 

Co roku zużywa się 17 milionów baryłek ropy naftowej, by wytworzyć politereftalan etylenu, czyli PET, z którego wytwarza się plastikowe butelki. W wysokiej temperaturze materiał ten uwalnia toksyczne związki. Produkcja, transport i recykling butelek z tworzywa sztucznego niosą wiele negatywnych skutków dla środowiska naturalnego. Ponadto picie wody z takich butelek stwarza ryzyko dostania się do organizmu szkodliwych cząsteczek tzw. mikroplastiku, nie wspominając o wykorzystywanym do produkcji wielu tworzyw sztucznych trującym BPA, czyli Bisfenolu A.

CZY WODA FILTROWANA, KTÓRĄ PIJEMY, JEST BEZPIECZNA? ZWYKLE TAK.

Najzdrowsza i najtańsza jest woda filtrowana. Współczesny rynek oferuje szeroką gamę filtrów, które różnią się jakością, konstrukcją, wydajnością i ceną. Żeby mieć pewność, że woda, którą pijesz jest idealnie czysta, wybierz rozwiązanie wykorzystujące system odwróconej osmozy (RO).

 

DLACZEGO OSMOZA ODWRÓCONA JEST NAJLEPSZĄ METODĄ  FILTRACJI WODY?

Woda pod ciśnieniem przechodzi przez specjalną membranę osmotyczną, która składa się ze specjalnej błony (nawiniętej na spiralną rurkę) pokrytej porami o wielkości 1 mikrometra. To jedna miliardowa metra! Dzięki temu możliwe jest oczyszczenie wody nawet z bardzo drobnych cząsteczek:  
- wirusów,
- bakterii,
- metali ciężkich,
- pestycydów i detergentów,
- chloru, fluoru. 

Czysta woda gromadzona jest w oddzielnym zbiorniku i stamtąd trafia
do kranu, natomiast brudna - do odpływu.